Orvital Organik Gıda’dan annelere seferberlik çağrısı


“Organik beslenmeye önem veren okulları, birlikte bulup çıkaralım”

Organik beslenmeyi yaygınlaştırarak sürdürülebilir bir toplum sağlığı bilinci oluşturmayı hedefleyen Orvital Organik Gıda; anneler gününde annelere seferberlik çağrısı yaptı. Bugün artan hastalıkların büyük çoğunluğunun temelinde yanlış ve sağlıksız beslenme yattığına dikkat çeken Orvital Organik Gıda Kurucu Ortağı ve Gıda Mühendisi Muharrem Doğan “Çocuğunuz sağlıklı beslenmeye anne karnında başlar, ilk okul yılları çok önemlidir.Birçok okulun menüsüne organik gıda girmesi için yoğun çalışmalar yürütüyoruz” dedi. Okulları organik beslenmeye teşvik etme konusunda ebeveynlere büyük görev düştüğüne inanan Gıda Mühendisi Muharrem Doğan, “Menüsünde organik gıdaya yer vermek isteyen her okula herhangi bir ticari kaygı gütmeden destek vermeye hazırız” dedi.

2009 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan bu yana 4 yıl içinde tüm ürün gruplarında 5 kat, organik tavuk ürünlerinde 10 kat büyüyen Orvital Organik Gıda, büyümesini müşteri sadakatine borçlu. Türkiye’de ilklere imza atmanın zorluklarını yaşadıklarına dikkat çeken Orvital Organik Gıda Kurucu Ortağı ve Gıda Mühendisi Muharrem Doğan “Sahip olduğumuz müşteri sadakatini“sadece organik üretmeye” borçluyuz. Tüketiciler özellikle de anneler buna çok önem veriyor. Anneler Günü vesilesiyle tüm annelerin anneler gününü kutluyoruz” dedi. 

Çocuklarını sucuk, salam ve sosisten uzak tutmak zorunda kalan annelerin içini rahatlatan Orvital Organik Gıda, nitrat ve fosfat tuzu gibi renklendirici ve bağlayıcı hiçbir katkı maddesi içermeyen sadece tuz ve baharatla işlenen organik şarküteri ürünleri üretiyor. Birçok okulun menüsüne organik gıda girmesini sağlayan ve okulları organik beslenmeye teşvik etme konusunda ebeveynlere büyük görev düştüğüne inanan Gıda Mühendisi Muharrem Doğan, “Menüsünde organik gıdaya yer vermek isteyen her okula herhangi bir ticari kaygı gütmeden destek vermeye hazırız” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder