ARDA’NIN MUTFAĞINA DAVETLİSİNİZ!


CNN Türk’te yayınlanan sıra dışı yemek programı “Arda’nın Mutfağı”nın şefi Arda Türkmen ile yemek tutkusu, sahibi olduğu meşhur restoranları ve sunduğu yemek programı hakkında gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetimiz Mag Haziran sayısında sizlerle buluşuyor.


“Mutfağınızda şef siz siniz!” mottosuyla yola çıkan ve dört sezondur CNN Türk ekranlarında “Arda’nın Mutfağı” programı ile izleyiciyle buluşan Arda Türkmen, yemek sektörüne ilk olarak 2003 yılında kurduğu “ Roka Davet” adında ki catering firması ile atıldı. U2, Metallica gibi dünyaca ünlü müzik gruplarına catering hizmeti vererek adından söz ettiren Arda Türkmen, ardından Issız Adam filminde de yer alan meşhur mekan Leblon 11 ve Forneria isimli restoranları açtı.

İzleyicilerinin “ Yakışıklı ve Samimi Şef” olarak tanımladığı Arda Türkmen, programında genellikle kendi sevdiği yemekler ve gittiği yerlerden esinlendiği tarifler üzerinde duruyor. Yemek pişirmeye olan merakının ailesinden kendisine miras olduğunu belirten Türkmen: “ Yemek pişirmek, hayatta kısa bir parantez açıp anlık kaçışlar yaşamak gibi.” diyor. İdeal kadını ise “ Salata yerken hissettiğiniz gibi yumuşak, bir Meksika yemeği yerken hissettiğiniz gibi baharatlı, bir Türk yemeği yerken hissettiğiniz gibi mutluluk verici olmalıdır.” diyerek tanımlıyor.

Okurken keyif alacağınız MAG Haziran sayısı, ünlü ve başarılı isimlerle gerçekleştirilen özel sohbetleriyle yine dopdolu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder