Çocuklar ve Anneleri Sağlıklı Beslensin Diye!


“Çocuklar ve anneleri sağlıklı beslensin” diye yaratılan dijital dergi Kids&Gourmet, Temmuz sayısında 1,99 TL’lik özel fiyatıyla Turkcell Dergilik, Dijimecmua ve dMags tablet raflarında yerini aldı.


Kids&Gourmet Temmuz sayısında; derginin, tematik konseptinde yer alan ve her ay düzenli olarak özellikle çalışan annelerin “Bu gün çocuğuma sağlıklı olarak ne yedirsem? Ne yemek yapsam? Sorusuna çözüm sunan “Çocuklara özel 10 yemek tarifi”nin dışına çıkılarak, Ramazan’a özel olarak derlenen 20 yemek tarifi ön plana çıkıyor.

Hilton Bomonti “The Globe”un Ödüllü Şefi Yannis Manikis’ den iki özel yemek tarifi, Back-Up Lezzet Danışmanı Şef Ceyda Baza’dan, çölyak hastası okuyucular da düşünülerek “Glutensiz Lezzetler”, İstinyepark Organik Pazar içerisinde yer alan Osmani Restaurant’tan leziz Osmanlı tarifleri ve Çekmece yayınlarından çıkan Academia Barilla “50 Kolay Yemek Tarifi” kitap serisinden derlenen 10 adet yemek tarifi Ramazan sofralarını şenlendirecek.

Derginin sağlık bölümünde Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülsemin Güloğlu “Spor ve Çocuk” konusunu anlatırken, SENs Gelişim Akademisi Uzm. Gelişim Psikoloğu Deniz Özkılıç “ Davranış Bozukluğu mu? Yoksa Disiplinsizlik mi? başlıklı yazısı annelere rehber oluyor.

Yeni annelerin ve anne adaylarının kâbusu olan fazla kilolar, Amerikan Cornell Üniversitesi Food&Brand Lab.’ in “Doğum Sonrası Yapılan Mahrumiyet Diyetleri ve Bilinçsizlik Sınırı” başlıklı yazısıyla annelere doğru yöntemleri öğretiyor. Trump Towers Cadde katında yer alan “Good Food By Selin” ile lezzet komasına nasıl girilir? Sorusunun cevabı, damak çatlatan doğal lezzetlerde bulunuyor. Tarihi Sultanahmet Köftecisi’nin çocuklar için sağlıklı menüsü ile kuruluştan bu güne süren hikâyesi okuyucular ile buluşuyor.

Kids&Gourmet Facebook Sayfası:
Kids&Gourmet Twitter Sayfası:
Kids&Gourmet web sitesi:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder