Ata niyet insana kısmet !

ABD'de atların yeleleri ve kuyruğunun güçlenmesi için kullanılan at kuyruğu otu, insan saçında mucizeler yaratıyor.. 

GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratuvarı'nda üretilen at kuyruğu şampuanının yapılan testlerde saçlarda uzamayı hızlandırdığı gibi, hacmi de ciddi miktarda artırdığı bildirildi..

Ankara - ABD'de atların yele ve kuyruklarının güçlenmesi, parlak görünüm alması için yıllardır kullanılan at kuyruğu otu, insan saçında da mucizeler yaratıyor.

Ankara'da GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratuvarı'nda geçen yıl  üretimine başlayan LTS Teknoloji Grup, tüketicilerden gelen olumlu yansımalar nedeniyle bu ürün grubunun üretimini artırmayı kararlaştırdı.

Grup Başkanı Talat Sam, özellikle ABD'de seyislerin yıllarca atları için kullandıkları at kuyruğu otu özünden yapılan şampuanları kendilerinde de denemeleri ve olumlu sonuç almalarıyla bu şampuanın doğduğunu belirterek, şunları söyledi:

"At kuyruğu şampuanının ekstratını elde etmek oldukça zor. Bu nedenle bu şampuan dünya genelinde birkaç ülke dışında üretilemiyorBiz hem at kuyruğu şampuanını üretmeyi başardık hem de endemik bitkiler ve özel su ile çok başarılı bir kombin elde ettik. Atlardan yola çıkılarak üretilen, bugün dünya starlarının bile tercihi haline gelen at kuyruğu şampuanı ülkemizde de oldukça tutuldu. Büyük emeklerle uzun süren AR-GE çalışmaları sonucu ürettiğimiz şampuan çok sayıda firma tarafından taklit edilmeye bile başlandı. GeoMASS'ın yaklaşık 10 şampuan türü arasında en fazla ilgi gören at kuyruğu şampuanımıza bugüne kadar olumsuz hiç eleştiri gelmedi. Sadece seyahatlerde taşıması zor olduğu için 750 mililitrelik kutumuzun küçültülmesini istediler. Biz de bu talebi yerine getirdik."

Talat Sam, yaptıkları testler ve müşterilerden gelen e-postaların at kuyruğu şampuanının düzenli kullanımı durumunda saç uzamasını ciddi şekilde hızlandırdığını aynı zamanda da hacim ve parlaklık kazandırdığını ifade ederek, "Saçlar vücudumuzun en önemli parçalarıdır. Çünkü herkes güzel görünmek ister. Güzelliğin aracı da sağlıklı ve iyi görünen saçlardır. Dolayısıyla saçların insan psikolojisine bile etkisi vardır. Geçmişte sadece atlar için kullanılan bu bitkinin şimdi insanların imdadına yetişmesi, LTS Teknoloji Grup olarak da bizlerin bunda araç olmamız doğal olarak gurur verici" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder