Çocuklar ve Gençler Yaratıcılığın Sınırlarını Faber-Castell Atölyelerinde Aşıyor

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in desteğiyle yapılan atölye çalışmalarında, gençler Pera Müzesi’nde sokak kültürünü tanıyarak eğlenceli tasarımlar yaparken, çocuklar güzel havanın tadını S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi bahçesinde resim yaparak çıkarıyor.
 
Pera Müzesi
Etkinlik: ‘Bas Kalıbını; Stencil’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 3 Eylül Çarşamba
Saat: 17:00 – 19:00
Yaş: 15 yaş ve üzeri
Etkinlik detayı: Pera Müzesi’nde gerçekleşen Sokak Atölyede! Graffiti / Sokak Sanatı atölyeleri kapsamında, gençler, sokak sanatının en sık kullanılan yöntemlerinden olan stencil tekniğini uygulamalı olarak öğreniyor. Kendi stencil kalıplarını hazırlıyor ve çeşitli boyalar kullanarak istedikleri yüzeye uyguluyor. Atölye başı katılım bedeli 50 TL’dir. PERAkart aile ile %50 indirimli! Biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir.

Etkinlik: ‘Sokak Modası; Tişört & Çanta’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 6 Eylül Cumartesi
Saat: 14:00 – 16:00
Yaş: 15 yaş ve üzeri
Etkinlik detayı: ‘Sokak Modası; Tişört & Çanta’ atölyesinde katılımcılar kendi tişört ya da çantalarını sokak sanatı yöntemleri ile yaratma fırsatı buluyor ve sokak kültürünün bir parçası oluyor. Stencil kalıplarını tişört ya da çantalarına uyguluyor, tekstil kalemleriyle kendi graffitilerini çizebiliyor ya da tüm teknikleri karıştırıp özgün yöntemlerini yaratıyorlar. Atölye başı katılım bedeli 50 TL’dir. PERAkart aile ile %50 indirimli! Biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir.

S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi
Etkinlik: ‘Nefes Al ve Yarat’
Yer: S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 1 – 5 Eylül
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş: 7 - 11 Yaş Arası
Etkinlik detayı: Çocuklar, Sakıp Sabancı Müzesi'nin bahçesinde, çıplak ayakla toprağa basıyor, manolyaların, ıhlamurların altında nefes alıp yaşadıkları anın farkına varıyorlar. Doğru nefesle pozitif düşünceler geliştirerek, olumlu enerjilerini ve yaratıcılıklarını harekete geçiriyorlar. Nefeslerinin ritmine uyarak hiç yapmadıkları türden resimler, hiç hayal etmedikleri tasarımlar yapıyorlar. S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki, eğitim programına katılım ücreti haftalık 250 TL’dir. Detaylı bilgi için 0216 550 97 62 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder