Jurassic Land, ziyaretçilerini “edutainment” kavramıyla tanıştırıyor


Eğlence ve eğitim kavramlarını birleştiren Jurassic Land, yeni eğitim-öğretim döneminde kapılarını öğretmen ve öğrenciler için açıyor...

Eğitim ve eğlenceyi birleştiren “edutainment” konseptiyle Avrupa’nın en büyük dinozor temalı parkı Jurassic Land, yeni eğitim-öğretim yılında da kapılarını öğretmen ve öğrenciler için açıyor.
Çocukların hayal gücünü geliştirmek ve onları eğlendirirken eğitmek, nesli milyonlarca yıl önce tükenen dinozorlar ve tarih öncesi çağlar konusunda ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla kurulan Jurassic Land, 2011 yılından bu yana okul gruplarını ağırlıyor. 


Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Kültürel Özel Tesis” olarak konumlandırılan Jurassic Land, çocukların hem el becerilerini ve hayal güçlerini geliştirecekleri, hem de keşfetmenin heyecanını yaşayacakları bir deneyim sunuyor. Çocuklar, “Kaşif Paleontolog Sertifikası” almaya hak kazanacakları kazı aktivitesine katılabilirken, heyecanlı bir turun ardından favori dinozorlarını resmedip süsleyebilecekleri t-shirt boyama etkinliğinde yer alabiliyor, dünyada yüzyıllarca yaşamış bu görkemli canlıların yumurtalarını istedikleri gibi boyamanın keyfini yaşıyorlar.

Forum İstanbul’da 8 bin metrekarelik bir alana kurulan Jurassic Land, birebir ölçülerinde 70 adet dinozoru, özel tasarım müzesi, Türkiye’nin en büyük hareketli sineması ile 4 Boyut - 6 Efektli fantastik yolculuğu, beş üniteli konsept bilim merkezi, Dino Laser Tag ile Türkiye’nin en büyük lazer arenası, tematik hediyelik mağazası, farklı damak zevklerine ve tercihlere hitap eden yeşillikler arasındaki açık ya da kapalı çeşitli yeme-içme mekân seçenekleriyle öğrencilerin olduğu kadar yetişkinlerin de ilgisini çekiyor.

Jurassic Land, 1 Eylül-31 Aralık tarihleri arasında tüm öğretmenler için indirimli ziyaret fırsatı sunuyor. Biletler, Forum İstanbul’daki gişelerden ya da Biletix’ten temin edilebilir. 
Jurassic Land Hakkında                  
Toplam sekiz bin metrekareye kurulu Avrupa’nın en büyük dinozor temalı parkı Jurassic Land, Eylül 2011’de ziyaretçileriyle ilk buluşmasının ardından ünitelerine her geçen gün bir yenisini ekleyerek macerayı doruğa ulaştırıyor. Eğlencenin ve keyfin merkezi haline gelen Jurassic Land, dev boyutlardaki hareketli dinozorları ve tematik bölümleriyle park ziyaretçilerine farklı bir atmosferde özel bir deneyim yaşatıyor.

Jurassic Land, doğum günü ve çeşitli partiler için tasarlanmış kapalı iki yüz metrekarelik tematik özel parti evi ile renkli organizasyonlara ev sahibi olurken, Dino Laser Tag ile çocuklara eğlenceli ve adrenalin dolu elektronik oyun seçenekleri sunuyor. Doğum günü partileri için heyecanlı bir alternatif olan Dino Laser Tag Türkiye’nin en büyük lazer arenası olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Sabit tribünlerle, yaklaşık 12 metre tavan yüksekliğine sahip bin metrekare kullanım alanlı Jurassic Land gösteri ve etkinlik alanı (JEM) ise konserden konferansa, gösterilerden özel gecelere pek çok farklı organizasyon için İstanbul’a yeni bir alternatif getiriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder