PİLİÇ ÜRETİMİNDE KALİTE VE LEZZETLE YÜKSELEN MARKA

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıkladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu verilerine göre 2013 yılının en büyük firmaları arasında Bolu’dan 3 firma yer alıyor. Listede Bolu’dan yer alan firmalar arasında Erpiliç, ilk 100 arasında kendini göstererek sektördeki başarısını korumaya devam ediyor. 840 milyon lira cirosuyla ilk 100 arasında bulunan Erpiliç, çıtasını yükselterek başarısını sürdürüyor.


1968 yılında 100 Büyük Sanayi Kuruluşu olarak başlatılan, Türkiye ekonomisine güçlü bir ayna niteliğinde ki Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu çalışması 2013 verileri açıklandı. Elde edilen verilere göre 2013 yılının Bolu’dan katılan firmaları arasında Erpiliç de yer alıyor. Sektörde karlılık oranlarının düşüşünden etkilenmeyen ve 2014 yılı tahmini cirosu 890 milyon lira olan Erpiliç, kalite ve helal gıda kriterleri ile kuru yolum sistemi sayesinde mevcut üretim miktarını ve karlılığını korumayı başarıyor.

Beyaz et sektörünün genel durumunu değerlendiren Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ericek: “Sektörde 2013 yılının ilk çeyreğinde beyaz et sektöründe üretim miktarları ve satış rakamları oldukça iyi seviyede ilerledi. Aynı yıl 3. ve 4. Çeyrekte sektörde üretim ile karlılık oranlarında düşüş olmasına rağmen Erpiliç bu durumdan etkilenmedi. Erpiliç olarak 2013 yılı itibarıyla 13.2 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdik. Dünyada üçüncü, Türkiye’de ilk olan endüstriyel kuru yolum sistemine geçtik. Kuru yolum sistemi sayesinde elde edilen daha hijyenik ve helal gıda kriterlerine daha uygun piliç eti sayesinde kaliteyle beraber karlılığımız doğru orantılı olarak yükselmiş oldu. Bu kapsamda karşımıza çıkan yatırım fırsatlarını değerlendirmeye ve yeni yatırımlarla kapasite artırımına yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder