SADBERK HANIM MÜZESİ'NDEN ÇOCUKLARA VE ÖĞRETMENLERE ÖZEL ÜÇ KİTAP


Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi, “Haydi Müzeye! Keşfet Öğren Eğlen” sloganıyla çocuklara yönelik iki aktivite kitabı ve öğretmenlere rehber niteliğinde bir kitapçık çıkardı. Sanat Tarihi ve Arkeoloji adlı kitaplarla çocukların eğlenerek öğrenmeleri amaçlanırken, Öğretmen Kitapçığı ile de müzedeki eserler hakkında öğretmenlere bilgiler sunuluyor.


Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi, çocuklara yönelik ‘‘Haydi Müzeye’’ projesi kapsamında üç kitaptan oluşan bir eğitim paketi hazırladı. Müze koleksiyonunun eğitim amaçlı kullanılmasının amaçlandığı eğitim paketinde, çocuklara yönelik Anadolu uygarlıklarının yaşam biçimleri, kültürel miras ve müze ziyareti hakkında bilgilendirmek amacıyla iki aktivite kitabı, öğretmenlere yönelik ise müzedeki eserleri hem eğlenceli hem de öğretici bir dille aktarmanın ipuçlarının verildiği bir kitapçık yer alıyor.

Sanat Tarihi ve Arkeoloji adlı aktivite kitapları, çocukların arkeoloji ve sanat tarihini keşfederek öğrenmeleri ve bunu gerçekleştirirken de keyif almalarını amaçlıyor. 8 yaş ve üstü ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik hazırlanan ve mantık, eşleştirme, bulmaca, boyama gibi oyun tekniklerinin kullanıldığı kitaplar, birer hikâye ile başlıyor. Arkeoloji kitabında Roma Dönemi’nde yaşamış olan Toros, Sanat Tarihi kitabında ise Osmanlı kızı Gülendam karakterleri aktivite sayfaları boyunca çocuklara eşlik ediyor. Eğlendirirken bilgilendiren kitaplar, meraklı öğrenciler için müze gezisini de adeta bir keşfe dönüştürüyor.

İdil Zanbak tarafından hazırlanan ve her biri 57’şer sayfadan oluşan kitapların illüstrasyonları ise Leyla Demirbağ Atay imzasını taşıyor. Kitaplar Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’nde ve Yapı Kredi Yayınları’nda satışa sunuluyor.
Basım Yılı: 2014
Fiyatı: 15 TL
Tel: +90(212) 242 38 13 -14

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder