THERAPLAY 1.KİTAP


Bağlanma Temelli Oyun Aracılığıyla Ebeveynlere ve Çocuklara Daha iyi İlişkiler Kurmakta Yardım Etmek..

THERAPLAY, bağlanma teorisinin klinik uygulamalara taşınmasına öncülük eden bir yaklaşım olarak, ebeveynlerin, oyuncu bir biçimde bağ kurmayı, empati dolu bir tutumla yanıt vermeyi, sağlıklı bağlanmayı ve hayat boyu ruh sağlığını olumlu yönde desteklemeyi öğrenmelerine ve deneyimlemelerine yardımcı oluyor.


Çığır açan THERAPLAY kitabının bu baskısı, çocukları, yetkinliğe, kendini düzenleme becerisine, özgüven duygusuna ve hayata dair güvene dönüşen bir etkileşime oyun aracılığıyla nasıl çekebileceğimizi gösteriyor. THERAPLAY’in ilişkiye dayalı yaklaşımı, günümüz dünyasının yoğun ve kaotik yaşam tarzının yol açtığı sorunlarla mücadele eden ailelere neşe ve sevgi dolu ilişkiler kurmalarında yardımcı olmak amacıyla özgün olarak tasarlanmıştır.

YAZARLAR

Phyliss B.Booth  Chicago’da bulunan Theraplay Enstitüsü’nün klinik direktörüdür. Theraplay konusunda dünyanın farklı yerlerinde eğitimler vermekte ve Theraplay terapistlerini süpervize etmektedir.

Ann M.Jernberg  Theraplay Enstitüsü’nün kurucusudur. 1993 yılındaki vefatına dek enstitünün direktörlüğünü yapmıştır. Theraplay yaklaşımı için ilham sağlamıştır ve Theraplay kitabının ilk basımının yazarıdır.

Theraplay Enstitüsü, kar amacı gütmeyen uluslararası bir organizasyondur. Eğitim, tedavi ve araştırmalar aracılığıyla güçlü aile bağlarının oluşmasının, çocuk ve yetişkinlerin duygusal olarak sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam etmelerinin destekçisi ve savunucusudur.  

EDİTÖRLER / NADİS EĞİTİM VE DANIŞMANLIK

Aslı Candan KODALAK / Şeyma ÇAVUŞOĞLU
Uzman Psikolog / Eğitmen

Bu projede çözüm ortağımız olan ve her ikisi de lisanlı Theraplay eğitmeni, aynı zamanda da Nadis Eğitim ve Danışmanlık şirketinin sahipleri olan editörlerimiz, Theraplay’in çeviri ve düzelti aşamalarını büyük bir titizlikle gerçekleştirdiler.  Türkiye’deki Theraplay eğitimlerini düzenleme yetkisine de sahip olan Nadis Eğitim ve Danışmanlık ve Theraplay uygulaması ve kursları hakkında ayrıntılı bilgi için:4 yorum:

 1. Canım Merhaba seni takip etmek çok zor.Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Gültencim, sen her şeyi başarırsın :)

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir kitap sanırım... notumu aldım... teşekkürler.. sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Ben de yeni okumaya başladım Filiz Hanım.. Gerçekten çok güzel bir kitap..

  YanıtlaSil