İstanbul, Türkiye’nin oylarıyla ‘Monopoly Dünya Şehirleri’ arasında


En sevilen kutu oyunlarından Monopoly’nin yeni versiyonu Monopoly Dünya Şehirleri’nde yer alacak 22 şehir belirlendi. 80 şehrin aday gösterildiği oylamada İstanbul 5. sırada yer alarak büyük başarı gösterdi. 


Yeni Monopoly Dünya Şehirleri, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu yılın sonbaharında oyun severlerle buluşacak. 

182 ülkeden 4 milyon oyun kullanıldığı ‘Monopoly Dünya Şehirleri’ oylaması tamamlandı. 13 Şubat- 4 Mart tarihleri arasında BuzzFeed işbirliğiyle internet üzerinden yapılan oylamada, 80 aday şehir arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Oylama sonunda en fazla oyu alan 20 şehir, tüm dünyada satışa sunulacak Monopoly Dünya Şehirleri oyununda yer almaya hak kazandı. Oyuna dahil olacak son 2 yer ise 3-9 Mart tarihlerindeki Joker Kart Haftası’nda belirlendi.


Oylamada en çok oyu alan şehir Peru’nun başkenti Lima oldu. İstanbul ise oylamada ilk 5 şehrin arasına girerek oyun alanındaki en değerli yerlerden biri olan yeşil renkli hanede yerini aldı. Monopoly Dünya Şehirleri oyun alanına girmeyi başaran şehirler; Lima, Hong Kong, Riga, Lizbon, İstanbul, Varşova, Mexico City, Santiago, Belfast, Atina, Belgrad, Londra, Moskova, Tokyo, New York, Amsterdam, Sidney, Queenstown, Cape Town, Taipei, Giethoorn ve Madrid olarak sıralandı.

Türkiye’nin tanıtımı açısından da önem taşıyan yeni Monopoly Dünya Şehirleri oyunu bu sonbahar satışa sunulacak. Oyunda diğer versiyonlardan farklı olarak piyonlar, şehirlerin ikonik simgeleri olacak.

Tüm Türkiye ‘Monopoly Dünya Şehirleri’ Yarışmasında “Oyum İstanbul’a” dedi
Projenin Türkiye’nin tanıtımı açısından çok önemli bir fırsat olduğunu belirten Hasbro Türkiye Pazarlama Müdürü Caner Sandık; “Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’un, tüm dünyada satışa sunulacak Monopoly Dünya Şehirleri’nde yer alması için oylarıyla İstanbul’u destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Alınan oy miktarının dünyada tanınmış birçok şehrin önünde olmasının büyük bir başarı olduğunu belirten Sandık; “Tüm dünyada satışa sunulan bu oyunda Tokyo, New York, Londra, Sidney gibi şehirleri geçip en değerli hanelerden birinde yer almak bizler için çok gurur verici” açıklamasında bulundu.

10 yorum:

 1. Harika bir haber .
  Emeğinize sağlık.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. Bu harika bir haber.. En başından beri bu kampanyaya destek olan ve herkesi oy kullanmaya teşvik eden birisi olarak çok sevindim :)

  YanıtlaSil
 3. Bende çok sevindim şahsen bu sıralamaya. Benim çocuklar sanırım sonbaharda çıkar çıkmaz alırlar. Sevgiler bu haberi ilk kez buradan okudum. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. süper haber!
  Yeni bir monopoly almanın zamanı geldi o halde :)

  YanıtlaSil
 5. istanbulumuz kesinlikle hak ediyor..

  YanıtlaSil
 6. Bencede İstanbul çoktan haketti bunu

  YanıtlaSil