TARİH EĞLENCEYLE YENİDEN CANLANIYOR ‘’Ottomanya Çocuk Dünyası’’


Tarihten önemli kültürel deneyimleri, alışkanlıkları günümüze uyarlayan Ottomanya Çocuk Dünyası, tarih gibi sıkıcı bir konuyu miniklere değişik konseptlerle anlatıyor. Lalalar eşliğinde gerçekleşen etkinlikler ile çocuklar; sultan & şehzade olurken o zamana ait eğitim tekniklerini eğlenceli bir yolla sunuyor.


Çocuklar Ottomanya’da; ‘Hezarfen Çelebi Uçuş Macerası’na katılabilir, günümüz teknolojisi ile uygulanan  İstanbul zaman yolculuğuna  7d teknolojisi ile dahil olabilirler. Geçmişimize ait  gölge oyunları,  zamanında büyük çığır açmış İslam bilimi, zeka oyunları, lazer tüneli,  dijital hat sanatı, çini ve arkeoloji, Evliya Çelebi hikayelerini atölye, oyun ve filmlerle deneyimleyip hızlandırılmış bir kültür turunu modern bir ortamda yapmalarına olanak sağlıyor.

04-12 yaş arası tüm çocuklara kapılarını açan Ottomanya Çocuk Dünyası’na giriş ücreti 30 TL. Tüm tarih meraklısı minikleri bekliyoruz.
           

En güvenli minik dünyası; Ottomanya...

Büyük çocuk alanlarında ebeveynlerin öncelikli endişesi olan güvenlik noktasında üst seviyede bir hazırlık yapan Ottomanya’da çocuklar gönüllerince eğlenmenin keyfini yaşayacak. Geleneksel mimarimizden  esinlenerek hazırlanan modern tarz ile bütünleştirilen, Ottomanya Çocuk Dünyası’nda  çocuklarınız 1 ile 2 saat arasında değişen interaktif eğitimler alırken, aynı zamanda keyifli ve eğlenceli atölyelerde minikler kadar siz de keyifli zaman geçireceksiniz.

Velisinden Lala (eğitmen) tarafından teslim alınan çocuklar, içlik, kaftan, kavuk ve taç kombinleri ile Osmanlı dönemine kendi tercihlerine göre kuşanarak keyifli bir maceraya başlıyor. Eğitim ve eğlencenin bir arada verildiği Ottomanya’da herşey misafirler için düşünüldü. Çocuklara verilecek şehzade&sultan eğitimi Lala mühürü ile onaylanıyor, etkinlik sonunda sertifikalarını alıp, isterlerse fotoğrafta çektirebiliyorlar. Ayrıca son dönemin en trendi selfie tarih ile birleşince ortaya keyifli kareler çıkıyor.
  

Ebru, hat, müzik, mehterle tarihe yolculuk atölyeleri

Çocuklar, hat-ebru ve müzik-mehter ile saray eğlencelerinin kapısını Ottomanya Çocuk Dünyası’yla aralıyor. Ottomanya’da gölge oyunları, İslam bilimi, zeka oyunları, çini ve arkeoloji, Evliya Çelebi hikayelerini atölye, oyun ve filmlerle deneyimleyip, eğitimleri alınıyor. Tarih gibi zor bir konuyu, oyunlar ve et­kileşimli atölyelerle eğlenceli hale getir­meyi başaran Ottomanya’da ziyaretçi­ler, Osmanlı tarihini tamamı interaktif alanda deneyimliyor. Ottomanya’da Osmanlı kültürünün yanı sıra İstanbul kültürü, tarih bilincini de eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde sunuluyor.
  
Eğitsel Fayda
Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerini desteklemek için tasarlanan Ottomanya Çocuk Dünyası 04 – 12 yaş arası ziyaretçileri yaratıcı ve etkileşimli faaliyetlerle buluşturuyor. Beceri ve davranış gelişime odaklanan etkinlikler sayesinde çocukların yaratıcı düşünme, kendisine saygı, güven, iletişim kurma, bireysel el becerisi ve zeka gelişimine katkı sağlanıyor.

Detaylı Bilgi İçin:
Mall Of İstanbul AVM
Ziyagökalp Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı, Mahmutbey, Başakşehir, İstanbul
0212 801 04 60

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder