Trakya'da Festival Coşkusu !


4-6 Eylül 2015 tarihleri arasında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilecek Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali, her yaşa hitap eden festival içeriğiyle hem renkli hem de keyifli anlara sahne olacak.
Sahil alanında ve festival özelinde seçilen bağlarda gerçekleştirilecek festival programı kapsamlı içeriğiyle dikkat çekiyor. Doğanın kaynaklarıyla  “Ekoart” sanatçılarının canlı performanslarından kil atölyesine, Arcimboldo’dan ritim, dans ve hareket atölyelerine, zaman kumbarasından kumbara yapımına uzanan yaratıcı ekoloji atölyeleri, fıçı çevirme, tepsi taşıma gibi eğlenceli yarışmalar festival programının ön plana çıkan parçalarını oluşturuyor. Bunların yanı sıra festival alanındaki standlarda seçkin ekolojik ürün satışı da yapılacak.


SUZAN KARDEŞ İLE EĞLENCE BAŞLASIN 

Trakya bölgesinin olmazsa olmazı sayılan müzik, Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nde de yine başrolde… Festival, misafirlerini 4 Eylül Cuma akşamı saat 21:00’da Suzan Kardeş karşılıyor. Balkan şarkıları denildiğinde ilk akla gelen isim olan Suzan Kardeş kendine has yorumuyla davetlilere keyifli bir gece yaşatırken DJ performanslarının yanı sıra Trockya Blues, Eşref Vakti, Doğal Denge ve Uyum Orkestrası - Kolektif İstanbul ile müzik festival alanında katılımcılarla buluşacak.


KLASİK OTOMOBİL TUTKUNLARI DA BU FESTİVALDE!
Trakya Bağ Bozumu ve Ekoloji Festivali’nin 5 Eylül Cumartesi günkü sıra dışı misafirleri, festivalin renkli anlarına imza atacak. Festival kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Klasik Otomobil Kulübü Trakya Bağ Rotası Turu ile klasik otomobil tutkunları festivaldeki yerlerini alarak, çevreci bakış açısından bağ bozumu geleneğine uzanan bir çizgide Trakya’da butik bağcılığın önemli isimlerinden Barel ve Barbare Bağları’nda bağ bozumu geleneğini yaşatacak. 

Trakya Bağbozumu ve Ekoloji Festivali misafirlerine sadece yaratıcı deneyimler sunan bir festival olmanın ötesine geçip, eko-turizme dikkat çekmesi bakımından önem taşıyor. Bölgenin doğal güzellik ve geleneklerinin ekoloji ile altını çizen festival, Trakya bölgesinde eko-turizmin desteklenmesi açısından çok değerli bir adım olarak görülüyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder